Climbing Photo Masterclass II

Moduł II – Big Wall Edition

Koszt warsztatów: 1000 zł od osoby, przy założeniu, że w warsztatach bierze udział 2 kursantów.

Koszt warsztatów indywidualnych: 2000 zł.

W koszt warsztatów nie jest wliczony koszt modeli. Jeżeli kursanci nie są w stanie zorganizować swoich modeli (2 osoby – zespół wspinaczkowy, wskazane, aby choć jeden wspinacz pokonywał drogi na poziomie VI.5), jestem w stanie ich zapewnić, jednakże wiąże się to z dodatkowym kosztem – ok. 600 zł.

Czas trwania warsztatów: ok. 8 godz. + 1 godz. spotkania on-line

Czas zajęć – ok. 8 godz.

Miejsce: Sokolica, Dolina Będkowska

Warsztaty stanowią kontynuację Modułu I. Techniki, z którymi zapoznaliśmy się na drogach sportowych wzbogacimy o umiejętności fotografowania w wielkiej ścianie, na drogach wielowyciągowych. To szkolenie w całości przebiega w formie praktycznej.

ZAGADNIENIA

  • Fotografia w wielkiej ścianie – czyli co musisz wiedzieć i umieć, zanim zabierzesz się do fotografowania na drogach wielowyciągowych.
  • Jaki mam plecak i co w nim mam idąc na fotografowanie w wielkiej ścianie – sprzęt niezbędny oraz przydatny i ułatwiający życie.
  • Praca nad zdjęciem zaczyna się długo przed fotografowaniem – czyli przygotowanie sesji. Jak przewidzieć przynajmniej część warunków, w jakich będziemy fotografować.
  • Praktyczne przygotowanie do zdjęć – analiza linii drogi, wybór linii poręczówki i punktu fotografowania, rozmowa i ustalenie taktyki ze wspinaczami. Komunikacja w wielkiej ścianie.
  • Strategia i logistyka fotografowania w ścianie. Optymalizacja doboru sprzętu fotograficznego i wspinaczkowego. Umiejętność odnalezienia stanowisk zjazdowych.
  • Zakładanie zjazdu i poręczówek z użyciem gotowych stanowisk, wykorzystanie naturalnych warunków do budowy stanowisk – stanowisko z drzew, stanowiska z punktami kierunkowymi.
  • Zjazdy, zajęcie miejsca do fotografowania i przygotowanie sprzętu, fotografowanie z ławeczki. Organizacja sprzętu podczas fotografowania jako podstawa sprawnej i bezpiecznej pracy w wielkiej ścianie.
  • Procedury bezpieczeństwa podczas fotografowania w wielkiej ścianie. Fotografowanie na linie. Szybka zmiana miejsca fotografowania poprzez zjazd/podejście wyżej na małpie. Podchodzenie na małpie z ciężkim plecakiem.

WAŻNE: zakładam, że uczestnicy warsztatów mają opanowane podstawowe procedury sprzętowe podczas wspinaczki wielowyciągowej (najlepiej podparte kursem wspinaczki wielowyciągowej, taternickim). Warsztaty są ukierunkowane na wykorzystanie znanych już umiejętności wspinaczkowych podczas fotografowania, a nie uczenie podstaw wspinania wielowyciągowego. W przypadku kompletnej nieznajomości procedur istnieje możliwość zorganizowania kursu włącznie z takim zakresem wiadomości (posiadam uprawnienie instruktora wspinaczki sportowej), lecz taki kurs będzie trwał dwa dni, przy odpowiednio wyższej cenie. Przed decyzją o uczestnictwie bardzo proszę o uczciwe i rzetelne poinformowanie mnie o Waszych umiejętnościach – w trosce o Wasze bezpieczeństwo oraz maksymalne i najkorzystniejsze wykorzystanie Waszego czasu podczas warsztatów. 

PODSUMOWANIE

Podsumowanie jest przeprowadzone w formie spotkania on-line na platformie Teams.

Czas spotkania: 1 godz.

• Analiza zdjęć uczestników – czyli co sobie myślałam/em robiąc to zdjęcie?

Podczas podsumowania warsztatów chciałbym wspólnie z Wami przejrzeć zdjęcia, które wykonaliście podczas części praktycznej i omówić je. Z chęcią mogę też podczas tego spotkania odpowiedzieć jeszcze na pytania, które przyszły Wam do głowy już po zakończeniu warsztatów.